2011-ի առաջին եռամսյակում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի բեռնափոխադրումների ծավալն ավելացել է 2010-ի նույն շրջանի համեմատ 15.2 տոկոսով, բեռնաշրջանառությունը` 16.8 տոկոսով: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտնել է «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Շևքեթ Շայդուլինը: Նա նաև հավելել է, որ բեռնափոխադրումներից ստացված եկամուտներն աճել են 20 տոկոսով, իսկ պլանային աճը կազմել է 3.3 տոկոս: «Մենք ապահովել ենք բեռնափոխադրումների ծավալի դինամիկ աճ 2010-ի համեմատ»,- հայտարարել է Շայդուլինը:
ՀԿԵՈւ գլխավոր տնօրենն ընդգծել է, որ այդ արդյունքները հնարավոր են դարձել անցկացվող սակագնային քաղաքականության շնորհիվ: Նա նաև հավելել է, որ բեռնափոխադրումների սակագնային քաղաքականությունն ուղղված էր արտաքին և ներքին շուկաներում հայկական ապրանքների մրցունակության բարձրացմանը և ծավալների դինամիկ աճի կայունացմանը:

14 Апрель 2011 - 09:42 AMT
За первый квартал 2011-ого года перевозка грузов ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» выросла к аналогичному периоду 2010 года на 15,2%, грузооборот на 16,8%. Об этом сообщил на пресс-конференции в Ереване генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Шевкет Шайдуллин. Он также добавил, что доходы от грузовых перевозок выросли на 20%, а плановый рост составил 3,3%. “Мы обеспечили стабильную динамику роста объема грузоперевозок по сравнению с 2010 годом”,-заявил Шайдуллин.
Гендиректор ЮКЖД подчеркнул, что эти результаты стали возможны благодаря проводимой тарифной политике. Он также добавил, что грузовая тарифная политика была направлена на стабилизацию динамики роста объемов и повышения конкурентоспособности армянских товаров на внутренних и внешних рынках.