Հայաստանի խորհրդարանն ապրիլի 15-ին արտահերթ նիստում ձեռնամուխ է եղել «Նորարարական ծրագիր էլեկտրոնային հասարակության և մրցունակության համար» վարկային համաձայնության քննարկմանը, որը ստորագրվել է Հայաստանի կառավարության և Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկի միջև հունվարի 26-ին:
Ելույթ ունենալով խորհրդարանում` Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանը հաղորդել է, որ Հայաստանում էլեկտրոնային հասարակության, ինչպես նաև նորարարական ծրագրերի խրախուսման համար Համաշխարհային բանկը Հայաստանին տրամադրելու է 24 մլն դոլարի վարկ, ծրագրում 6 մլն ներդնելու է Հայաստանի կառավարությունը:
Դանիելյանի խոսքերով, համաձայնագիրը նախատեսում է վարկային միջոցների տրամադրում ՏՏ, հեռահաղորդակցությունների և կրթության ոլորտների զարգացման համար: Միջոցներն ուղորդվելու են նաև Հայաստանում գերաարագ ինտերնետի ապահովմանը: Վահե Դանիելյանը, պատասխանելով ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանի հարցին, ասել է, որ ԿԲ-ն ինքն է որոշելու վարկի տոկոսադրույքը:

During the April 15 extraordinary sitting, the Armenian parliament started discussion of a loan agreement for the E-Society and Innovation for Competitiveness (EIC) Project.
The loan agreement was signed by the Armenian government and International Bank for Reconstruction and Development on January (IBRD) 26.
Advisor to the Armenian Minister of Economy Vahe Danielyan said in the parliament that the World Bank will allocate $24mln for the EIC Project, while the Armenian government – $6mln.
According to Danielyan, the agreement envisages allocation of the loan funds for the development of information technologies, telecommunication and education.