Ապրիլի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2 350 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 376.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.99 դրամ:
Միաժամանակ, ապրիլի 20-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376,84 դրամ` ապրիլի 19-ի համեմատ կրճատվելով 0.18 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 545.89 դրամ` ավելանալով 8.11 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.10 կետով` կազմելով 13.39 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

20 Апрель 2011 - 11:40 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,35 млн по курсу 376,04 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,99 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 апреля составил 376,84 драма, сократившись по сравнению с 19 апреля на 0,18 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 545,89 драма, увеличившись на 8,11 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,10 пункта – 13,39 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.