Հայաստանը պետք է ամբողջությամբ փոխի իր տնտեսական քաղաքականությունը, գտնում է ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արա Նռանյանը: Ըստ նրա, չի կարելի փոխելով տնտեսական քաղաքականութունը մեկ կոնկրետ ոլորտում, հաջողության հասնել: Նա նշել է, որ Հայաստանում չկա տնտեսական զարգացում, իսկ լեռնահանքային արդյունաբերության աճը պայմանավորված է համաշխարհային գների աճով:
«Դժվար է խոսել տնտեսության մասին, քանի որ նորմալ տնտեսություն Հայաստանում չկա: Դժվար է խոսել նաև տնտեսական քաղաքականության մասին, քանի որ այն ևս բացակայում է»: Ըստ պատգամավորի, տնտեսության համար ամենակարևորը կանխատեսելիությունն է, ինչը պակասում է Հայաստանի տնտեսությանը: Նռանյանը գտնում է, որ միակ առաջընթացն այն է, որ կառավարությունն ինքն է սկսել խոսել առկա խնդիրների մասին, և « դա այն դեպքում, երբ կառավարության գլխավոր տարբերությունն ընդդիմությունից խնդիրների լուծումն է»:
Նռանյանը նշել, է, որ ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության վերջին ցուցանիշները զրոյական աճի մասին, նախորդ տարվա համեմատ, վկայում են այն մասին, որ նույնիսկ բյուջետային ցուցանիշների կատարման դեպքում, ՀՆԱ-ն 2011 թվականին դոլարային համարժեքով 16-20 տոկոս անկում կգրանցի:

Member of the ARF Dashnaktsutyun parliamentary group Ara Nranyan said that Armenia needs to completely revise its economic policy.
According to him, changes in the economic policy towards one separate field cannot result in success. Nranyan noted that there is not any economic development in Armenia, while growth in the mining field is conditioned by increase in global prices for metals.
Nranyan also said that the most important thing in economy is predictability, while Armenia lacks it.
The Armenian parliament member believes that the only progress is in the fact that the government also started speaking about the existing problems, “while the main difference between the government and opposition is resolution of problems.”
Nranyan noted that the recent indices of the Armenian National Statistical Services about a zero-growth compared to 2010 indices indicate that even if the budget is fulfilled, 16-20% drop will be recorded in GDP in 2011 in dollar terms.