Ապրիլի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 374.95 դրամ:
Ապրիլի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.82 դրամ` ապրիլի 20-ի համեմատ նվազելով 1.02 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 550.01 դրամ` ավելանալով 4.12 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 13.48 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,3 млн по курсу 375 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 374,95 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 апреля составил 375,82 драма, сократившись по сравнению с 20 апреля на 1,02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 550,01 драма, увеличившись на 4,12 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,09 пункта – 13,48 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.