«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն Apple Store-ում ներկայացված առաջին հայկական բանկն է: Համաձայն իր ռազմավարությամբ ամրագրված քաղաքականության` «Ամերիաբանկը» շարունակում է ներդրումներ իրականացնել ինովացիաների ներմուծման, առաջադեմ տեխնոլոգիական միջոցների զարգացման ուղղությամբ:
Բանկի հերթական ինովացիան այս անգամ հնարավորություն է ընձեռում ամենուր հասանելի լինել Բանկի վերաբերյալ տեղեկատվությանը` iPhone տեսակի հեռախոսի միջոցով: «Դա բավական լավ, առաջադեմ ծրագիր է, որը դեռևս թեստային ռեժիմում է գտնվում: Այն հատվածը, որը մեզ հետաքրքրում է, iPhone ունի, իսկ Հայաստանն այն երկիրն է, որտեղ բնակչության մեկ հոգուն աշխարհում ամենամեծ թվով iPhone է բաժին ընկնում»,- ապրիլի 22-ին ասել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
Բեռնելով Apple Store-ում «Ամերիաբանկի» ծրագիրը (Application)` հնարավոր է ծանոթանալ Բանկի նորություններին, փոխարժեքներին, առաջարկվող ծառայությունների փաթեթին և տրամադրման պայմաններին, մասնաճյուղերի և բանկոմատների հասցեներին: Միաժամանակ հնարավորություն է ստեղծված ինտերակտիվ քարտեզի միջոցով արագ կողմնորոշվել անհրաժեշտ բանկոմատի կամ մասնաճյուղի հասցեի փնտրման հարցում:
Բանկի ծրագրերի մեջ մտնում է այդ հնարավորությունները տարածել նաև սմարթֆոնների և Անդրոիդների մյուս ծրագրերի վրա: «Լինելով նորարար` մենք ցանկանում ենք պահպանել այդ դիրքերը և նոր մոտեցումներ ենք օգտագործելու հաճախորդների հետ հաղորդակցության համար»,- ավելացրել է նա:
Ներկայումս տարվում են աշխատանքներ մոտ ապագայում ներկայացված հիմքի վրա Mobile Banking-ը զարգացնելու ուղղությամբ, որը հաճախորդների համար գործարքների կատարման հնարավորություն կստեղծի իրենց անձնական iPhone հեռախոսներից: «Դրա համար մոտ երկու ամիս կպահանջվի, որպեսզի մեզ մոտ դա լինի միջազգային չափանիշներով Mobile Banking»,- նշել է բանկի աշխատակիցը:

22 Апрель 2011 - 11:05 AMT
ЗАО «Америабанк» стал первым армянским банком, представленным Apple Store, в силу чего услуги банка стали доступными для телефонов вида iPhone. «Это достаточно хорошая передовая программа, которая еще находится в тестовом режиме. Тот сегмент, который нас интересует, имеет iPhone, а Армении – страна, в которой на душу населения приходится наибольшее число iPhone в мире», – сказал 22 апреля директор по линии развития ЗАО «Америабанк» Тигран Джрбашян.
Загрузив программу банка в Apple Store, можно будет ознакомиться с новостями банка, обменными курсами валют, пакетами предлагаемых услуг и условиями их предоставления, адресами банкоматов и филиалов.
В планы банка входит распространить эти возможности на другие программы смартфонов и Андроидов. «Будучи новатором, мы хотим сохранить эти позиции и будем использовать новые подходы для коммуникации с клиентами», – добавил он.
На данном этапе ведутся работы по развитию Mobile Banking-а, что позволит клиентам банка совершать сделки посредством личных телефонов вида iPhone. «На это потребуется порядка двух месяцев, чтобы у нас был Mobile Banking в соответствии с мировыми стандартами», – отметил банкир.