Ապրիլի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 373.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 373.70 դրամ:
Ապրիլի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 374.92 դրամ` ապրիլի 21-ի համեմատ նվազելով 0.90 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 546.18 դրամ` նվազելով 3.83 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.10 կետով` կազմելով 13.38 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Апрель 2011 - 11:53 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,45 млн по курсу 373,75 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 373,70 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 апреля составил 374,92 драма, сократившись по сравнению с 21 апреля на 0,90 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 546,18 драма, сократившись на 3,83 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,10 пункта – 13,38 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.