Ապրիլի 18-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 67,510,321 ԱՄՆ դոլար 376.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 75,814,685 ԱՄՆ դոլար 377.27 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,625,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.02 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.92 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 23.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 33.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 18 по 22 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 67,510,321 долларов США по 376.17 драмов/1 доллар США и продано 75,814,685 долларов США по 377.27 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,625,000 долларов США по 376.02 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,1 млн. долларов США по 376.92 драмов/1 доллар США.
С 11 по 17 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 23,7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 33,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.