Իրացումից հասույթը 2011թ.–ի փետրվար ամսին կազմել է 173.5 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել է 11.8 %-ով: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակված և վերլուծության ենթարկված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի փետրվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշներում»: Դիտարկումը անց է կացվել ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի համաձայն:
Հարկ է նշել, որ նշված ցուցանիշի առումով աճ արձանագրվել է 241 կազմակերպությունների մոտ` 35.1 մլրդ դրամով և նվազել 185-ի մոտ` 15.1 մլրդ դրամով: 2011թ.-ի փետրվարին հարկային մարմնի կողմից կատարվել են 76 հարկային ստուգումներ, որոնց արդյունքում առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման ենթակա գումարներ 110.0 մլն դրամի չափով:

According to the Analysis of Summarized Indices of Major Taxpayers' Monitoring in February 2011 by the Committee of State Revenues, the sale proceeds of Armenia's major taxpayers totaled AMD 173,5 bln in February 2011, increasing by 11,8% as compared with the same period 2010.
Growth was recorded with 241 organizations, securing AMD 35,1 bln increase in sale proceeds. At the same time, a decrease in proceeds of 185 taxpayers was recorded, amounting to AMD 15,1 billion.
During February 2011, tax authorities performed 76 checkups resulting in additional payment of AMD 110 million to the state budget.