Իրացումից հասույթը 2011թ.–ի փետրվար ամսին կազմել է 173.5 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել է 11.8 %-ով: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակված և վերլուծության ենթարկված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի փետրվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշներում»: Դիտարկումը անց է կացվել ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի համաձայն:
Հարկ է նշել, որ նշված ցուցանիշի առումով աճ արձանագրվել է 241 կազմակերպությունների մոտ` 35.1 մլրդ դրամով և նվազել 185-ի մոտ` 15.1 մլրդ դրամով: 2011թ.-ի փետրվարին հարկային մարմնի կողմից կատարվել են 76 հարկային ստուգումներ, որոնց արդյունքում առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման ենթակա գումարներ 110.0 մլն դրամի չափով:

23 Апрель 2011 - 09:03 AMT
В феврале крупные налогоплательщики Армении получили на 11,8% больше выручки от реализации своей продукции
Выручка от реализации продукции крупных налогоплательщиков Армении в феврале 2011 года составила 173,5 млрд. драмов, увеличившись на 11,8% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за фнвраль 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков Армении. При этом рост данного показателя был зафиксирован в 241 компании на 35,1 млрд. драмов, а спад был отмечен в 185 компаниях – на 15,1 млрд. драмов.
Согласно данным Анализа, за февраль 2011 года налоговые органы осуществили 76 проверок. В результате этого в госбюджет были осуществлены дополнительные выплаты в размере 110 млн. драмов.