ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակվել և վերլուծության է ենթարկվել «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի փետրվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշները» համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի, որի արդյունքում պարզվել է.
Խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները այս տարվա փետրվար ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ նվազել են 0.7 %–ով և կազմել 58.8 մլրդ դրամ: Ընդ որում, հարկ է նշել, որ ներմուծման ծավալները աճել են 155 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 15.2 մլրդ դրամով և նվազել` 103-ի մոտ համապատասխանաբար 16.3 մլրդ դրամով:
Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի փետրվարին կազմել են 25.3 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 19.9 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավել 5.3 մլրդ դրամով:

В феврале 2011 года объемы импортируемой продукции крупными налогоплательщиками Армении по сравнению с аналогичным периодом 2010 года сократились на 0,7%, составив 58,8 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за февраль 2011 года», опубликованном Комитет по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков республики. При этом рост данного показателя был зафиксирован в 155 крупных компаниях на 15,2 млрд. драмов, а в 103 компаниях он сократился на 16,3 млрд. драмов.
В феврале 2011 года объемы экспорта крупных налогоплательщиков Армении составили 25,3 млрд драмов против 19,9 млрд драмов за аналогичный период 2010 года, что больше на 5,3 млрд. драмов.