Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 26-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել 2011 թվականի առաջին եռամսյակում հանրապետության շրջանների սոցիալ-տնտեսական
Խորհրդակցության ընթացքում հաշվետու ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքների մասին տեղեկություններ են հաղորդել շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Նախագահը կարևորել է ընթացիկ աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կազմակերպումը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել շրջվարչակազմերի և շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On April 26, the President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the issues of socioeconomic development of the republic’s regions during the first quarter of the current year.
At the consultation, the heads of regional administrations informed about the activities carried out in reporting period.
The President noted the importance of organizing the activities on a proper level and gave corresponding instructions to the heads of regional administrations and appropriate structures.
Premier Ara Harutyunyan and other officials partook in the consultation, Central Information Department of the Office of NKR President reported.