ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն ապրիլի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Ռումինիայի Հանրապետության դեսպան Կրինա Ռոդիքա Պրոնարիուին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների գերատեսչությունների միջեւ ակտիվ համագործակցության հեռանկարային ծրագրերը: Անդրադարձ է եղել նաեւ մարտի 10-11-ը Բուխարեստում կայացած հայ-ռումինական առեւտրատնտեսական եւ գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքներին եւ հետագա քայլերին: Նախարար Մ.Վարդանյանը նշել է, որ հետեւողական են լինելու նիստի ընթացքում նախանշված ծրագրերի իրականացմանը, որի նպատակով, մասնավորապես, նախապատեսվում է ստեղծել համապատասխան հանձնաժողով:
Երկուստեք քննարկել են նաեւ տրանպորտի, կապի, մասնավորապես փոստի ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունը:

Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan received Romanian Ambassador to Armenia Crina Rodica Prunariu to discuss programs of cooperation.
The parties referred to the results of the March 10-11 sitting of the Armenian-Romanian intergovernmental commission on trade, economic, scientific and technical cooperation in Bucharest, the Ministry’s press service reported.
Vardanyan said that the agreements reached during the intergovernmental commission’s sitting will be fulfilled.
Vardanyan and Prunariu also discussed opportunities for implementing joint programs in the field of transport and communication, specifically, postal services provision.