Հայաստանում երկու անվճար հասարակական լողափ կբացվի: Ինչպես ապրիլի 28-ին Հայաստանի կառավարության նիստում հաղորդեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, երկրի նախագահի հանձնարարականով Սևանա լճի ռեկրեացիոն գոտում երկու անվճար հասարակական լողափ կբացվի, որպեսզի հանրապետության քաղաքացիները կարողանան լճի ափին անվճար օգտվել հանգստյան ծառայություններից: «Այս նպատակով կառավարությունը 62 մլն դրամ է հատկացրել շինարարական և 4 մլն դրամ` նախագծային աշխատանքների համար»,- նշել է վարչապետը:
Ինչպես հաղորդել է ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը, նախատեսված էր երեք լողափ, սակայն այսօրվա դրությամբ խոսքը միայն երկուսի մասին է գնում, իսկ երրորդի կառուցումն առայժմ հետաձգվում է մինչև այլ ֆինանսական միջոցների հատկացում: «Հատկացված դրամական միջոցները կուղղվեն լճափի բարեկարգմանը, որպեսզի բարենպաստ պայմաններ ստեղծվեն քաղաքացիների համար»,- հայտնել է նախարարը:

28 Апрель 2011 - 07:00 AMT
В Армении будут два бесплатных общественных пляжа. Как сообщил в ходе заседания правительства 28 апреля премьер-министр Армении Тигран Саркисян, по поручению президента страны, в рекреационной зоне озера Севан будут созданы два общественных бесплатных пляжа, чтобы граждане республики могли бесплатно пользоваться услугами отдыха на берегу озера: “С этой целью правительство выделило 62 млн. драмов на строительные и 4 млн. драмов – на проектные работы".
Как сообщил министр охраны природы РА Арам Арутюнян, было запланировано три пляжа, но на сегодня речь идет только о двух, а строительство третьего пока отложено до выявления других финансовых средств. “Выделенные денежные средства будут направлены на обустройство берега озера, с тем, чтобы создать благоприятные условия для граждан”,- заявил министр.