ՊրոԿրեդիտ Բանկը միացել է պետության կողմից սուբսիդավորվող գյուղատնտեսական վարկերի տրամադրման ծրագրին: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, վարկավորման ծրագրին մասնակցությունը նպատակ ունի առավել նպաստավոր պայմաններով ֆինանսավորելու գյուղատնտեսության համար առաջնահերթ համարվող ոլորտներում գործող գյուղացիական տնտեսություններին:
Վարկերի պայմաններն են. առավելագույն գումար` 3 մլն. ՀՀ դրամ, առավելագույն տարեկան տոկոսադրույք` 14%, որից 4-6%-ը գյուղացիները հետ կստանան պետության կողմից, ժամկետ` մինչև 2 տարի, առանց միջնորդավճարների և վաղաժամկետ մարման տույժերի կիրառման` 6 ամիս արտոնյալ մարման գրաֆիկով:
Վարկերը Բանկը տրամադրում է Երևանում` Նոր Նորք և Մալաթիա, իսկ մարզերում Արտաշատ, Գյումրի և Վանաձոր քաղաքներում գտնվող մասնաճյուղերի միջոցով:
«Հայաստանում ագրովարկավորմամբ ՊրոԿրեդիտ Բանկը զբաղվում է 2009 թվականից: Մենք հավատացած ենք, որ պետության կողմից նախաձեռնած սուբսիդավորման այս ծրագիրը զգալիորեն նպաստելու է գյուղացիական տնտեսությունների շարունակական կայուն աճին, ինչպես նաև օգնելու է արձանագրել նոր ու հեռանկարային ձեռքբերումներ hանրապետության ողջ գյուղատնտեսական ոլորտի համար»,- նշել է ՊրոԿրեդիտ Բանկի գործադիր տնօրեն Բերտոլդ Հերցֆելդը:

29 Апрель 2011 - 11:36 AMT
«ПроКредит Банк» присоединился к правительственной программе по субсидированию ставок сельскохозяйственных кредитов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, целью участия в программе является финансирование фермерских хозяйств на более льготных условиях.
Максимальный размер выдаваемых кредитов составляет 3 млн драмов, кредитная ставка – 14% годовых (4-6% составят госсубсидии) с 6-месячным льготным периодом, срок погашения – до 2-х лет без комиссионных и штрафов за досрочное погашение.
Кредиты выдаются в ереванских филиалах банка “Нор Норк” и “Малатия”, а также в региональных филиалах в Арташате, Гюмри и Ванадзоре.
«ПроКредит Банк» кредитует сельское хозяйство в Армении с 2009 года. Мы уверены, что предпринятая правительством программа субсидирования в значительной степени поспособствует продолжительному стабильному росту сектора», – отметил исполнительный директор банка Бертольд Херцфельд.