Ապրիլի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,6 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370 դրամ:
Ապրիլի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 370.18 դրամ` ապրիլի 28-ի համեմատ նվազելով 1 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 549.87 դրամ` նվազելով 1.15 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.06 կետով` կազմելով 13.56 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,6 млн. по курсу 370,05 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 апреля составил 370,18 драма, сократившись по сравнению с 28 апреля на 1 п.п. пункт. В то же время, курс 1 евро составил 549,87 драма, сократившись на 1,15 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06, до 13,56 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.