2011թ-ի ապրիլի 26-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 44,907,307 ԱՄՆ դոլար 371.86 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 54,580,435 ԱՄՆ դոլար 373.42 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ –ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.39 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 23.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 33.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 26 по 29 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 44,907,307 долларов США по 371.86 драмов/1 доллар США и продано 54,580,435 долларов США по 373.42 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,900,000 долларов США по 370.39 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 200 тыс. долларов США по 370.50 драмов/1 доллар США.
С 11 по 17 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 23,7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 33,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.