2011-ի հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2906.4 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 5.8 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (2747.7 լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 944.5 հազար լիտր օղի, ինչը քիչ է 2010-ի հունվար-մարտից 28.9 տոկոսով: Բացի դրանից, 2011-ի հունվար-մարտին արտադրվել է 873.3 հազար լիտր գինի 2010-ի 961.4 հազար լիտրի փոխարեն (9.2 տոկոս անկում):
Միևնույն ժամանակ, հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 1595.9 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 13.9 տոկոսով պակաս է 2010-ի նույն շրջանից` 1852.9 հազար լիտր: Շամպայն-գինիների արտադրությունը կրճատվել է 10.5 տոկոսով` կազմելով 48.4 հազար լիտր:

2,906.4thous. liters of brandy were produced in Armenia in January-March 2011, what is 5.8% higher compared to the same period in 2010.
According to the RA National Statistical Service, production of vodka dropped by 28.9% to total 944.5thous. liters during the reported period.
873.3thous. liters of wine were produced in January-March 2011 against 961.4thous. liters in 2010 (9.2% drop). 1,595.9thous. liters of beer were produced in January-March 2011 against 1,852.9thous. liters during the same period in 2010 (13.9% drop). 10.5% drop was recorded in sparkling wine production to reach 48.4thous. liters in 2011.