2011-ի հունվար-մարտին Հայաստանում արտադրվել է 2906.4 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 5.8 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (2747.7 լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 944.5 հազար լիտր օղի, ինչը քիչ է 2010-ի հունվար-մարտից 28.9 տոկոսով: Բացի դրանից, 2011-ի հունվար-մարտին արտադրվել է 873.3 հազար լիտր գինի 2010-ի 961.4 հազար լիտրի փոխարեն (9.2 տոկոս անկում):
Միևնույն ժամանակ, հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 1595.9 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 13.9 տոկոսով պակաս է 2010-ի նույն շրջանից` 1852.9 հազար լիտր: Շամպայն-գինիների արտադրությունը կրճատվել է 10.5 տոկոսով` կազմելով 48.4 հազար լիտր:

30 Апрель 2011 - 09:14 AMT
В январе-марте 2011 года в Армении было произведено 2906,4 тыс. литров коньяка, что на 5,8% больше показателя аналогичного периода 2010 года (2747,7 тыс. литров). Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 944?5 тыс. литров водки, что меньше показателя января-марта 2010 года на 28,9%. Кроме того, в январе-марте 2011 года было произведено 873,3 тыс. литров вина, против 961,4 тыс. литров в 2010 году (спад на 9,2%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 1595,9 тыс. литров пива, что на 13,9% меньше, чем в январе-марте 2010 года – 1852,9 тыс. литров. Производство шампанских вин сократилось на 10,5%, составив 48,4 тыс. литров.