2011-ի հունվար-փետրվարին 2010-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում արտադրվել է 3070 տոննա պանիր: Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 1.3%-ով` կազմելով 39,4 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի արտադրությունը կրճատվել է 1.3%-ով (170.9 տոննա):
2011-ի հունվար-փետրվարին յոգուրտի արտադրությունն աճել է 2.4 անգամ` 129.4 տոննա, մայոնեզի արտադրությունը` 60 %-ով (14.4 տոննա), մածունի` 0,8 %-ով (726.6 տոննա), կեֆիրի` 0,6 %-ով (52.1 տոննա), իսկ թթվասերի արտադրությունը կրճատվել է 23 %-ով (631.3 տոննա):

В январе-марте 2011 года в Армении, как и в аналогичном периоде 2010 года, было произведено порядка 3070 тонн сыра. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в отчетном периоде увеличилось на 1,3%, составив 39,4 млн литров, а производство творога сократилось на 1,3% – 170,9 тонны.
В январе-марте 2011 года возросло производство йогурта в 2,4 раз (129,4 тонны), на 60% увеличилось производство майонеза (14,4 тонны), мацони – на 0,8% (726,6 тонны), кефира на 0,6% (52,1 тонны), а производство сметаны сократилось на 23% (631,3 тонны).