Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 30-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության hանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամներին` կառույցի ղեկավար Ռոբերտ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրային ծառայությունների և տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է համագործակցության հաջող ընթացքի մասին և ընդգծել, որ աշխատանքներում առկա դրական դինամիկան պետք է պահպանել նաև հետագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

30 Апрель 2011 - 10:50 AMT
30 апреля президент НКР Бако Саакян принял прибывших с рабочим визитом в Республику Арцах членов Комиссии по регулированию общественных услуг Армении во главе с руководителем структуры Робертом Назаряном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере регулирования общественных услуг и экономической конкуренции, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства с удовлетворением отметил успешный ход сотрудничества и подчеркнул, что необходимо и в будущем сохранить достигнутую в работе положительную динамику.
Во встрече принял участие председатель Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах Акоп Каграманян.