Մայիսի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 550 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 373.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 373.50 դրամ:
Միաժամանակ, մայիսի 5-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 373.16 դրամ` մայիսի 4-ի համեմատ ավելանալով 0.37 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 555.82` ավելանալով 2.19 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 13.69 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Май 2011 - 12:11 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,55 млн. по курсу 373,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 373,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 мая составил 373,16 драмов, увеличившись по сравнению с 4 мая на 0,37 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 555,82 драма, увеличившись на 2,19 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01, до 13,69 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.