2011թ. Հայաստանում ակնկալվում են ներդրումների աճի դրական միտումներ, մայիսի 6-ին Երևանում ասել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը: «Մենք հուսով ենք, որ համաշխարհային ճգնաժամի ավարտի հետ կապված կակտիվանա Սփյուռքը և ներդրոմների այն ծավալը, որը կար ճգնաժամից առաջ, կավելանա»,-նշել է նա:
Ըստ նախարարի, դեռ վաղ է խոսել ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում ներդրումների ծավալի աճի մասին, որոշակի արդյունքներ տեսանելի կլինեն տարվա կեսին, առավել ևս, որ երկրում տասնայկ ներդրումային ծրագրեր են իրականացվում:
Այդ համատեքստում Տիգրան Դավթյանը կարևորել է ներդրումային նախագծերը փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության ոլորտում՝ ասելով, որ 4000 գործող ձեռնարկություններից նոր ծրագրերի մեծ մասն իրականացվում է ՓՄՁ-ների ոլորտում:

Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan said that growth in investments is expected in Armenia in 2011.
“Hopefully, the Armenia Diaspora will become more active when the global economic crisis is overcome, what will lead to increase in the volume of investments recorded prior to the crisis,” Davtyan told a press conference in Yerevan on May 6.
According to the Minister, certain results will be seen by midyear, the more so as tens of investment programs are implemented throughout the country.
Davtyan also attached importance to investment projects in small and medium enterprises (SME). H added that major part of new programs is implemented with SME.