«Արմավիա» ընկերության Թել Ավիվ-Երևան չվերթը դեռևս հետաձգվում է Իսրայելի մայրաքաղաքի օդանավակայանում, որից բոլոր թռիչքները մայիսի 5-ից ի վեր չեղյալ են հայտարարվել ավիավառելիքի հետ կապված խնդիրների պատճառով, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ավիաընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան: «Իմ տվյալներով խոսքը գնում է վառելիքի մաքրման մասին և ինքնաթիռի թռիչքի հստակ ժամկետը դեռ հայտնի չէ»,-ասել է նա:
Մայիսի 5-ին Թել Ավիվի Բեն-Գուրիոնի անվան միջազգային օդանավակայանի տեխնիկական ծառայություններն օտար խառնուրդներ են հայտնաբերել կանոնավոր առաքումների ավիավառելիքում: Անվտանգության նկատառումներով հետաձգվել են բոլոր չվերթները, այդ թվում դեպի Մոսկվա, Սոչի, Կիև ու Երևան: Օդանավակայանի աշխատանքը դադարեցվել է: Երևանի չվերթի բոլոր ուղևորները՝ 41 մարդ տեղավորվել են հյուրանոցում Թել Ավիվի օդանավակայանի հաշվին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է «Զվարթնոցի» մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը, վարեռլիքի յուրաքանչյուր մասնաբաժին պարտադիր լաբորատոր ստուգում է անցնում, վառելիքի փորձանմուշներ են վերցվում նաև բակ լցվելուց անմիջապես առաջ: «Ես չեմ հիշում, որ «Զվարթնոցում» երբևէ խնդիրներ առաջացած լինեն վառելիքի որակի հետ կապված»,-ասել է «Զվարթնոցի» մամլո քարտուղարը: «Զվարթնոցի» համար վառելիք է առաքում «Միկա լիմիթեդ» ընկերությունը, որի սեփականատերը նույնպես «Արմավիայի» նախագահ Միխայիլ Բաղդասարովն է:

Spokesperson for Armavia national carrier Nana Avetisova said that the company’s Tel Aviv-Yerevan flight is still delayed in Israel's Ben Gurion International Airport, with the flights being canceled on May as a result of problems with jet fuel.
“According to available data, fuel purification is under way, while the certain date of the aircraft’s departure is still unknown,” Avetisova told a PanARMENIAN.Net reporter.
Israel's Ben Gurion International Airport grounded all departing flights on May 5, stranding thousands of passengers, after jet fuel at the airport was found to be tainted. 41 passengers of Tel Aviv-Yerevan flight have been accommodated in hotels.
Spokesman for Zvartnots airport Gevorg Abramyan told a PanARMENIAN.Net reporter that any set of fuel and lubricants is sent for compulsory laboratory testing. Besides, samples of fuel are taken immediately before its provision to aircraft fuel tank.