Մայիսի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,77 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 372.48 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 372.49 դրամ:
Մայիսի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 372.84 դրամ` մայիսի 5-ի համեմատ նվազելով 0.32 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 541.59 դրամ` նվազելով 14.23 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.27 կետով` կազմելով 13.43 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,77 млн. по курсу 372,48 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 372,49 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 мая составил 372,84 драмов, сократившись по сравнению с 5 мая на 0,32 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 541,59 драма, сократившись на 14,23 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,27, до 13,43 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.