Մայիսի 2-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 43,015,339 ԱՄՆ դոլար 371.14 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 51,144,784 ԱՄՆ դոլար 372.66 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,420,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 373.31 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 372.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 25-ից մայիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 27.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 53.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 2 по 6 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 43,015,339 долларов США по 371.14 драмов/1 доллар США и продано 51,144,784 долларов США по 372.66 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,420,000 долларов США по 372.31 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 2,600,000 долларов США по 372.04 драмов/1 доллар США.
С 25 апреля по 1 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 27,3 млрд. драм, а долларовых кредитов – 53,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.