2011-ի հունվար-մարտին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց փոխանցվել է 326.7 մլն դոլար: Ինչպես հաղորդվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուում, այդ ցուցանիշը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 24.9 տոկոսով կամ 65 մլն դոլարով: Բացի դրանից, հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալն ավելացել է 16.3 տոկոսով` կազմելով 161.2 մլն դոլար 2010-ի հունվար-մարտի 138.6 մլն դոլարի փոխարեն:
Հունվար-մարտին փոխանցումների մաքուր հոսքն ավելացել է 34.5 տոկոսով և կազմել 165.6 մլն դոլար 2010-ի նույն շրջանի 123.1 մլն դոլարի դիմաց: Միաժամանակ, փոխանցումների ամենամեծ մաքուր հոսքը 2011-ի առաջին եռամսյակում անցյալ տարվա նման եղել է Ռուսաստանից` 172 մլն դոլար, այնուհետև Ղազախստանից` 3.7 մլն դոլար, Ֆրանսիայից` 892 հազար դոլար

10 Май 2011 - 10:28 AMT
В январе-марте 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $326,7 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 24,9% или порядка $65 млн. Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 16,3%, составив $161,2 млн против $138,6 млн в январе-марте 2010 года.
Чистый приток поступлений в январе-марте увеличился на 34,5% и составил $165,6 млн против порядка $123,1 млн по сравнению с январем-мартом 2010 года. При этом самый большой чистый приток переводов за первый квартал 2011 года, как и в предыдущем году, был из России – $172 млн драмов, далее следует Казахстан – $3,7 млн и Франция – $892 тыс.