Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այսօր հանդիպեց ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սաիդ ալ Մանսուրիի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՏԿ նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, կողմերը քննարկեցին առևտրատնեսական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Սաիդ ալ Մանսուրին նշեց, որ ԱՄԷ-ն հետաքրքրված է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի երկրների և, մասնավորապես, Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմամբ: Փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար նա հեռանկարային համարեց զբոսաշրջության, ջրերի, սննդամթերքի արտադրության ոլորտները:
Փոխվարչապետն իր հերթին ընդգծեց փոխգործակցության զարգացման հայկական կողմի պատրաստակամությունը` հույս հայտնելով, որ Դուբայում ընթացող ԱՄԷ առաջին ներդրումային համաժողովը կնպաստի նոր կապերի հաստատմանը, կնախանշի համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությունները: Արմեն Գևորգյանը Սաիդ ալ Մանսուրիին հրավիրվեց Հայաստան` տեղում համագործակցության հեռանկարներին ծանոթանալու համար:

As part of his three-day visit to the United Arab Emirates (UAE), Armenian Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan met with His Excellency Sultan Bin Saeed Al Mansoori, the UAE Minister of Economy.
Development of the bilateral trade and economic ties was the focus of the meeting. Saeed Al Mansoori noted that the UAE is interested in boosting relations with the South Caucasian countries, including Armenia. He pointed to tourism, water and food production as priority programs for cooperation.
Gevorgyan also attached importance to the bilateral relations development, expressing hope that the first investment forum held in Dubai will contribute to establishment of new ties.