Մայիսի 10-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 41,887,559 ԱՄՆ դոլար 371.77 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 50,069,184 ԱՄՆ դոլար 372.99 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 374.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 2-8-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 34.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 10 по 13 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 41,887,559 долларов США по 371.77 драмов/1 доллар США и продано 50,069,184 долларов США по 372.99 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,400,000 долларов США по 374.04 драмов/1 доллар США.
С 2-8 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 26,6 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 34,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.