Սուբսիդավորված գյուղատնտեսական վարկերի տրամադրումը գտնվում է գյուղանախարարության մշտական հսկողության տակ: Ինչպես հայտարարել է նախարար Սերգո Կարապետյանը, ելույթ ունենալով խորհրդարանում, այսօրվա դրությամբ 4 մլրդ 20 մլն դրամի չափով վարկավորում է իրականացվել. Վարկեր տրամադրվել են շուրջ 6000 ֆերմերային տնտեսությունների:
Նախարարը նշել է, որ վարկերի ձևակերպումը պարզեցված է և դրանք ստանալու համար խոչընդոտներ պետք է որ չլինեն:
Վարկերը տրամադրվում են տարեկան 14 տոկոս տոկոսադրույքով, որոնցից չորս տոկոսը սուբսիդավորում է պետությունը, իսկ առանձին շրջաններում 6 տոկոսը:

16 Май 2011 - 13:18 AMT
Процесс предоставления субсидированных сельхозкредитов находится под постоянным контролем Министерства сельского хозяйства Армении. Как заявил министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян, выступая в парламенте страны, на сегодняшний день уже осуществлено кредитование в размере 4 млрд 200 млн драмов, кредиты выданы около 6000 фермерским хозяйствам.
Министр отметил, что процесс оформления кредитов довольно упрощен и не должно возникать препятствий для их получения.
Кредиты выдаются под 14% годовых, из которых 4% субсидирует государство, а в отдельных регионах – 6%.