Մայիսի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.50 դրամ:
Մայիսի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 373.74 դրամ` մայիսի 16-ի համեմատ ավելանալով 0.08 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 529.63 դրամ` ավելանալով 1.39 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 13.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,45 млн. по курсу 375,70 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,50 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 мая составил 373,74 драма, увеличившись по сравнению с 16 мая на 0,08 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 529,63 драма, увеличившись на 1,39 пунктов, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 пункт – 13,28 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.