Մայիսի 18-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն: Ինչպես նշվում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի, վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչի և առևտրի նախարար Վալենտին Չեկանովի հետ:
Այցի երկրորդ օրը` մայիսի 19-ին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության (ԵվրԱզԷՍ) միջպետական խորհրդի 30-րդ նիստին` կառավարությունների ղեկավարների մակարդակով և Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
ՀՀ վարչապետը նաև կայցելի «Բարձր տեխնոլոգիաների պարկի աշխատակազմ» պետական ձեռնարկություն, ինչպես նաև ծաղկեպսակ կդնի Հաղթանակի հուշարձանին:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Правительственная делегация во главе с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном 18 мая с двухдневным официальным визитом отправится в Беларусь.
Как отмечается в сообщении пресс-службы армянского правительства, в рамках своего визита в столицу Беларуси – г. Минск, Тигран Саркисян встретится с главой этого государства Александром Лукашенко, коллегой Михаилом Мясниковичем и министром торговли Валентином Чекановым.
19 мая премьер примет участие в заседании Совета глав правительств СНГ и заседании Межгосударственного совета ЕврАзЭС на уровне глав правительств.
Глава армянского правительства посетит «Аппарат парка высоких технологий», а также возложит венок к Памятнику победы.
В составе армянской делегации руководитель аппарата правительства Армении Давид Саргсян, министр экономики Тигран Давтян, министр чрезвычайных ситуаций Армен Ерицян, замминистра ИД Шаварш Кочарян и другие официальные лица.