ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր ընդունեց Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հափիին:
Փոխվարչապետը նախ շնորհակալության հայտնեց համապետական մարդահամարի անցկացման գործընթացին ՀԲ աջակցության համար: Ներկայացվեց մարդահամարի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը: Հիմնական աշխատանքներն իրականացվել են, հայկական կողմը ներկայումս աշխատում է միջազգային դոնոր կազմակերպությունների, տարբեր պետությունների հետ` միջոցների ներգրավման ուղղությամբ:
Կողմերը կարևորեցին մարդահամարի անցկացումը և հավաքագրված տվյալների նշանակությունը պետության զարգացման հեռանկարային ծրագրերի համար: Քննարկվեցին լրացուցիչ միջոցների ներգրավման հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձան նաև ոռոգման համակարգի ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված ՀԲ նոր ծրագրի հետ կապված հարցերին:
Երկուստեք կարևորվեց ոռոգման համակարգում ներդրումների իրականացումը, արձանագրվեց, որ համակարգի բարելավումը նպաստելու է տարածքների համաչափ զարգացմանը, որի կարևոր բաղադրիչն էլ արդյունավետ գյուղատնտեսության զարգացումն է, հաղորդում է ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян принял главу ереванского офиса Всемирного банка Жана-Мишеля Аппи.
Вице-премьер поблагодарил представителя ВБ за содействие в проведении межгосударственной переписи населения, подготовительные работы к которой уже завершены. На данный момент Армения ведет переговоры c международными организаторами-донорами по привлечению финансовых средств.
Стороны также коснулись вопросов, связанных с новыми программами ВБ по развитию инфраструктуры системы орошения, что позволит улучшить соразмерное развитие территорий Армении.
Правительство Армении на заседании 12 мая одобрило программу переписи населения, которая пройдет в республике 12-21 октября текущего года.