Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախաձեռնությամբ գազ սպառող սոցիալապես անապահով ընտանիքները ապրիլի 1-ից վճարում են ավելի ցածր սակագին: Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ին տրամադրված սոցիալապես անապահով ընտանիքների ցուցակի համաձայն, հաշվարկային ժամանակաշրջանում նվազեցված սակագնից օգտվել է 49 286 բաժանորդ:
Ցուցակում ընդգրկված բաժանորդները 300 խմ սպառած գազի համար յուրաքանչյուր խմ դիմաց վճարում են 100 դրամ` 132 դրամի փոխարեն:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն ամեն ամիս թարմացնում է ցուցակները` ներառելով նոր անապահով բաժանորդներ, որոնք կօգտվեն ցածր սակագնից, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

19 Май 2011 - 05:55 AMT
По инициативе президента Армении Сержа Саргсяна с 1 апреля социально необеспеченные семьи, пользователи природного газа, производят оплату за газ по более низкому тарифу. Согласно списку социально необеспеченных семей, составленному Министерством труда и социальных вопросов, и предоставленному ЗАО
“АрмРосгазпром”, в расчетный период 49 286 потребителей произвели оплату за газ по сниженному тарифу. Включенные в список потребители, за потребленный газ в объеме до 300 куб.м газа, платят 100 драмов за каждый кубометр вместо 132 драмов.
Каждый месяц списки Министерства социального обеспечения обновляются, охватывая новых необеспеченных потребителей, которые также будут платить по сниженному тарифу, сообщает пресс-служба компании.