2011թ-ի մայիսի 16-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 66,487,958 ԱՄՆ դոլար 373.45 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 89,167,775 ԱՄՆ դոլար 374.32 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ –ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 8,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.06դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 374.15 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 49.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 16 по 20 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 66,487,958 долларов США по 373.45 драмов/1 доллар США и продано 89,167,775 долларов США по 374.32 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 8,300,000 долларов США по 375.06 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже 300 тыс. долларов США по 374.15 драмов/1 доллар США.
С 9-15 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24,2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 49,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.