ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակվել և վերլուծության է ենթարկվել «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի մարտ ամսվա ամփոփ ցուցանիշները» համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի, որի արդյունքում պարզվել է.
Իրացումից հասույթը 2011թ.–ի մարտ ամսին կազմել է 208.1 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել է 16.1 %-ով: Ընդ որում, հարկ է նշել, որ նշված ցուցանիշի առումով աճ արձանագրվել է 222 կազմակերպությունների մոտ` 52.3 մլրդ դրամով և նվազել 208-ի մոտ` 21.7 մլրդ դրամով:

21 Май 2011 - 07:34 AMT
Выручка от реализации продукции крупных налогоплательщиков Армении в марте 2011 года составила 208,1 млрд. драмов, увеличившись на 16,1% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за март 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве РА.
Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков Армении. При этом рост данного показателя был зафиксирован в 222 компаниях – на 52,3 млрд. драмов, а спад был отмечен в 208 компаниях – на 21,7 млрд. драмов.