Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (EBRD) կողմից Արարատբանկ ԲԲԸ-ն Միջազգային Առևտրի Խթանման ծրագրի (TFP) շրջանակում ճանաչվել է «2010թ.-ի ամենաակտիվ թողարկող բանկը Հայաստանում»:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, Բանկին շնորհված «TFP Award 2010» պատվավոր մրցանակը Արարատբանկ ԲԲԸ գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանին է հանձնվել ՎԶԵԲ-ի Աստանայում կայացած 2011թ. տարեկան ընդհանուր ժողովի ժամանակ:
Արարատբանկը EBRD հետ համատեղ իրականացնելով TFP ծրագիրը, 2010թ.-ին թողարկել է փաստաթղթային գործիքներ շուրջ 4 մլն. ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով` հինգ անգամ գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը: Աշոտ Օսիպյանը կարևորելով EBRD հետ համագործակցությունը` միաժամանակ նշել է, որ բանկային ծառայությունների շուկայի բարձր մրցակցության պայմաններում նման ձեռքբերումը նաև հաճախորդների պահանջներն առավելագույնս ապահովելու հստակ ռազմավարության, նոր մոտեցումների և տեխնոլոգիաների կիրառման, ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների արդյունք է:

26 Май 2011 - 13:32 AMT
Европейский банк реконструкции и развития (EBRD) признал армянский ОАО «Араратбанк» самым активным банком-эмитентом по итогам 2010 года в Армении в рамках Международной программы стимулирования торговли (TFP).
Как сообщает пресс-служба банка, в ходе общего годового собрания EBRD в Астане исполнительному директору ОАО «Араратбанк» Ашоту Осипяну была вручена почетная награда «TFP Award 2010».
В рамках программы TFP банк в 2010 году эмитировал документарных инструментов общей стоимостью в 4 млн долларов, превысив прежний показатель в пять раз.
Отметив важность сотрудничества с EBRD, Ашот Осипян сказал, что это достижение в условиях высокой конкуренции на рынке банковских услуг является результатом максимального удовлетворения требований клиентов с применением новых подходов и технологий, а также институциональных реформ.