ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մայիսի 27-29-ը մասնակցելու է Լիմասոլում (Կիպրոս) կազմակերպվող Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են «Համաշխարհային բանկի առջև ծառացած խնդիրները», «Զարգացումները Եվրոպայում», «Կանաչ էներգիա և հարատև աճ», «Էլեկտրոնային կառավարում, բերալավված կարգավորում և վերջինիս ֆինանսական արդյունքները», «Ընթացիկ զարգացումները Հոլանդիայի ենթախմբի երկրներում», «Գլոբալ և տարածաշրջանային ֆինանսական կայունություն. հեռանկար, ռիսկեր և քաղաքականության խնդիրներ», «Ֆինանսական կայունության ուժեղացման ուղղությամբ» թեմայով հարցեր:
Միջոցառման շրջանակում ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը հանդիպելու է ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Ախե Բակերի, Հունաստանի կենտրոնական բանկի նախագահ Գերոգիոս Պրովոպուլոսի հետ: Հոլանդիայի բանկի նախագահ Նուտ Վելլինկի հետ հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ԱՄՀ և ՀԲ Հոլանդիայի և Բելգիայի ենթախմբերի միաձուլման հարցերը, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

27 Май 2011 - 06:21 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян посетит Лимассол (Кипр), где 27-29 мая примет участие во встрече стран Голландской подгруппы Всемирного банка и Международного валютного фонда.
Как говорится в сообщении пресс-службы ЦБ РА, в ходе встречи будут обсуждены такие темы, как «Проблемы стоящие перед Всемирным банком», «Развития в Европе», «Зеленая энергия и постоянный рост», «Электронное управление, усовершенствование регулирования и его финансовые результаты», «Текущие развития в странах Голландской подгруппы», «Глобальная и региональная финансовая стабильность: перспективы, риски и политические вопросы» и «Укрепление финансовой устойчивости».
В рамках визита Артур Джавадян встретится с исполнительным директором МВФ Ахе Бакером и с главой Центробанка Греции Георгиосом Провопулосом. Согласно источнику, во время встречи с главой Центробанка Нидерландов Нутом Веллинком планируется обсудить вопросы слияния МВФ и подгрупп ВБ Голландии и Бельгии.