Համաշխարհային բանկը և Հայաստանի կառավարությունը նախնական համաձայնության են հանգել մի շարք ծրագրերի շուրջ, որոնց ֆինանսավորումը երկու ֆինանսական տարիների ընթացքում կկազմի 200 մլն դոլար: Այդ մասին մայիսի 27-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է լրագրողներին ՀԲ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հափին:
Նրա խոսքերով, այդ ուղղությամբ վերջնական որոշումն ընդունվելու է առաջիկա ամիսներին, իսկ նախատեսված վարկային միջոցները տրամադրվելու են մինչև 2013-ի հուլիսը: Դրա հետ կապված նա հավելել է, որ ընթացիկ ֆինանսական տարում ՀԲ-ն կատարել է իր պարտավորությունները Հայաստանի կառավարության առաջ:

Всемирный банк и правительство Армении предварительно пришли к соглашению по ряду программ, финансирование которых в течение двух фискальных лет составит 200 млн. долларов. Об том 27 мая на пресс-конференции в Ереване сообщил журналистам глава ереванского офиса ВБ Жан-Мишель Аппи.
По его словам, окончательное решение в этом направлении будет принято в ближайшие месяцы, а предусмотренные кредитные средства будут предоставлены до июля 2013 года. В связи с этим он добавил, что за текущий фискальный год ВБ выполнил свои обязательства перед правительством Армении