Մայիսի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 378.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 378 դրամ:
Մայիսի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 377.60 դրամ` մայիսի 26-ի համեմատ ավելանալով 0.80 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 536.23 դրամ` ավելանալով 2.87 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 13.41 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

27 Май 2011 - 11:47 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,2 млн. по курсу 378 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 378 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 мая составил 377,60 драма, увеличившись по сравнению с 26 мая на 0,80 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 536,23 драма, увеличившись на 2,87 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 п.п. – 13,41 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.