2011թ-ի մայիսի 23-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 68,257,832 ԱՄՆ դոլար 374.99 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 72,604,974 ԱՄՆ դոլար 376.27 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ -ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,180,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 377.27 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 377.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 16-22 ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 41.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

27 Май 2011 - 12:01 AMT
С 23 по 27 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 68,257,832 долларов США по 374.99 драмов/1 доллар США и продано 72,604,974 долларов США по 376.27 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,180,000 долларов США по 377.27 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже 100 тыс. долларов США по 377 драмов/1 доллар США.
С 16-22 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29,4 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 41,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.