ՊրոԿրեդիտ Բանկ ՓԲԸ-ն հայտարարում է «Երիտասարդ Բանկիրների ծրագրի» մեկնարկի մասին: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, 6 ամիս տևողությամբ այս բացառիկ ծրագրի շրջանակներում մրցութային կարգով ընտրված խոստումնալից երիտասարդներին կընձեռվի բանկային համակարգին վերաբերող անհրաժեշտ հիմնարար տեսական գիտելիքներ, գործնական հմտություններ ձեռք բերելու և ՊրոԿրեդիտ Բանկում հեռանկարային աշխատանքի առաջարկ ստանալու հնարավորություն:
Բանկի «Երիտասարդ Բանկիրների ծրագիրը» նախատեսված է 21-25 տարեկան, ՀՀ բուհերի ավարտական կուրսերում սովորողների և շրջանավարտների համար՝ անկախ աշխատանքային փորձի առկայությունից: 20-25 մասնակիցները կընտրվեն բանկի գործող կադրերի համալրման մրցութային կարգով և ծրագրի ողջ ընթացքում կվարձատրվեն: Ծրագրի շրջանակներում լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մասնակիցներին կառաջարկվի աշխատանք Հայաստանի ՊրոԿրեդիտ Բանկում:
«Երիտասարդ Բանկիրների ծրագիրը ՊրոԿրեդիտ Խմբում հաջողված նախաձեռնություն է. Արևելյան Եվրոպայի մի շարք երկրներում այն արդեն իսկ գործում է` ապահովելով գոհացուցիչ արդյունքներ թե' Բանկի, և թե' երիտասարդ մասնագետների համար, որոնք իրենց կարիերան սկսում են կայուն հիմքեր ունեցող կազմակերպությունում: Համոզված եմ, որ Հայաստանում նույնպես ծրագիրը մեծ արձագանք կունենա, քանի որ իր շարունակական ներդրումն է ունենալու աշխատանքի շուկայի բարելավման գործում»,- ասել է Բանկի գործադիր տնօրեն Բերտոլտ Հերցֆելդը:

27 Май 2011 - 12:51 AMT
ЗАО «ПроКредит Банк» объявляет о старте «Программы молодых банкиров». Как сообщает пресс-служба банка, в течение 6 месяцев молодым участникам проекта, отобранным на конкурсной основе, будет предоставлена возможность получить теоретические и практические знания в области банковской деятельности с перспективой получения предложения о работе в «ПроКредит Банке».
Инициативная «Программа молодых банкиров» рассчитана на студентов выпускных курсов и выпускников вузов Армении в возрасте 21-25 лет, независимо от наличия опыта работы. В результате конкурса будут отобраны 20-25 участников, которые в течение всей программы будут получать зарплату. Участникам, продемонстрировавшим наилучшие результаты, будет предложена работа в «ПроКредит Банке».
«Программа молодых банкиров» является удачной программой в Группе ПроКредит, которая уже действует в ряде стран Восточной Европы. Уверен, в Армении программа также будет иметь большой успех, поскольку станет продолжительным вкладом в дело улучшения рынка труда», – сказал исполнительный директор ЗАО «ПроКредит Банк» Бертольт Херцфельд.