ՊրոԿրեդիտ Բանկ ՓԲԸ-ն հայտարարում է «Երիտասարդ Բանկիրների ծրագրի» մեկնարկի մասին: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, 6 ամիս տևողությամբ այս բացառիկ ծրագրի շրջանակներում մրցութային կարգով ընտրված խոստումնալից երիտասարդներին կընձեռվի բանկային համակարգին վերաբերող անհրաժեշտ հիմնարար տեսական գիտելիքներ, գործնական հմտություններ ձեռք բերելու և ՊրոԿրեդիտ Բանկում հեռանկարային աշխատանքի առաջարկ ստանալու հնարավորություն:
Բանկի «Երիտասարդ Բանկիրների ծրագիրը» նախատեսված է 21-25 տարեկան, ՀՀ բուհերի ավարտական կուրսերում սովորողների և շրջանավարտների համար՝ անկախ աշխատանքային փորձի առկայությունից: 20-25 մասնակիցները կընտրվեն բանկի գործող կադրերի համալրման մրցութային կարգով և ծրագրի ողջ ընթացքում կվարձատրվեն: Ծրագրի շրջանակներում լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մասնակիցներին կառաջարկվի աշխատանք Հայաստանի ՊրոԿրեդիտ Բանկում:
«Երիտասարդ Բանկիրների ծրագիրը ՊրոԿրեդիտ Խմբում հաջողված նախաձեռնություն է. Արևելյան Եվրոպայի մի շարք երկրներում այն արդեն իսկ գործում է` ապահովելով գոհացուցիչ արդյունքներ թե' Բանկի, և թե' երիտասարդ մասնագետների համար, որոնք իրենց կարիերան սկսում են կայուն հիմքեր ունեցող կազմակերպությունում: Համոզված եմ, որ Հայաստանում նույնպես ծրագիրը մեծ արձագանք կունենա, քանի որ իր շարունակական ներդրումն է ունենալու աշխատանքի շուկայի բարելավման գործում»,- ասել է Բանկի գործադիր տնօրեն Բերտոլտ Հերցֆելդը:

ProCredit Bank announced the launch of the Young Banker Program. The 6-month program offers a unique opportunity to promising young, motivated people, selected on a competitive basis, to gain thorough theoretical knowledge in Banking, practical skills with a chance of a stable job at ProCredit Bank.
ProCredit Bank Young Banker Program is designed for last year students and graduates of the Armenian universities, aged 21-25, with little or no experience. 20-25 participants will be selected by the recruitment process common for ProCredit Bank and during the whole period of the program they will be paid on a monthly basis.
With regard to the launch of the program, the Bank Executive Director Bertolt Hertzfeldt stated, “the ProCredit Young Banker Program has been a successful initiative at ProCredit Group. It is already under way in a number of countries in Eastern Europe and is yielding good results both for the Bank and the young specialists, who start their career in a firmly based organization. I am more than sure that the program will also be very successful in Armenia, since it will make continuous contribution to the improvement of the labor market.”