Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը տարեկան շահույթի 5%-ը վճարելու է իր աշխատակիցներին: Ինչպես հաղորդում է կոմբինատի գլխավոր բաժնետեր Քրոնիմետ ընկերությունների խմբի մամլո ծառայությունը, այդ մասին որոշումն ընդունվել է մայիսի 25-ին կոմբինատի բաժնետերերի ժողովում: Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նման որոշումն ընդունվել է` հետևելով սոցիալան շուկայական տնտեսության սկզբունքներին և կարևորելով կոմբինատի աշխատակիցների մեծ դերը և նշանակությունը միջազգային մակարդակի լեռնագործական ընկերություն ձևավորելու գործում: Պարգևավճարի չափը կախված կլինի աշխատանքային ստաժից, զբաղեցրած պաշտոնից և կատարած աշխատանքի առանձնահատկություններից: Բաժնետերերի ժողովին մասնակցել են Քրոնիմետ ընկերությունների խմբի հիմնադիր և նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկին, Քրոնիմետ Մայնինգ ԲԸ գործադիր տնօրեն Թոմաս Հայլը:
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ բաժնետերերն են «Քրոնիմետ Մայնինգ» ԲԸ-ն` 60% բաժնեմասով, «Մաքուր երկաթի գործարան» ԲԲԸ –ն` 15% բաժնեմասով, «Արմենիան մոլիբդենիում փրոդակշն» ՍՊԸ –ն` 12,5% բաժնեմասով, «Զանգեզուր մայնինգ» ՍՊԸ –ն` 12,5% բաժնեմասով:

27 Май 2011 - 15:36 AMT
Зангезурский медно-молибденовый комбинат будет ежегодно выплачивать 5% прибыли своим работникам в качестве премии. Как сообщает пресс-служба главного акционера комбината компании "Cronimet mining", решение об этом было принято на собрании акционеров комбината 25 мая. В сообщении отмечается, что это было сделано исходя из принципов социально-рыночного хозяйства, учитывая важную роль сотрудников в формировании компании отвечающей мировым стандартам. Размер премий будет зависеть от стажа работы в компании, занимаемой должности, а также особенностей выполняемой работы. В собрании акционеров приняли участие основатель и президент группы компаний Cronimet, почетный консул Армении в федеральной земле Баден Вюртемберг Гюнтер Пиларски, исполнительный директор "Cronimet mining" Томас Хайл.
Зангезурский медно-молибденовый комбинат, который расположен почти на самой армяно-иранской границе, в 2004 году был приватизирован за $132 млн. Владельцами ЗММК являются сразу четыре компании. 60% акций комбината принадлежит немецкой компании Cronimet. Владельцем 15% акций является "Завод чистого железа" (основной внутренний покупатель продукции ЗММК), по 12,5% владеют ЗАО "Armenian molybdenum production" и OOO "Zаngezur mining".