«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՓԲԸ-ն և «Ցեպելին Արմենիա» ՍՊԸ-ն վենդորային պայմանագիր են կնքել, որով նախատեսվում է 2011-2012թթ. լիզինգով տրամադրել շուրջ 7,5 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ սարքավորումներ:
Ինչպես ասվում է մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, մայիսի 30-ին Հայաստանում առաջին Ֆինանսավորման համագործակցության պայմանագիրը (Vendor Finance Co-operation Agreement) կնքվեց «ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՓԲԸ-ի, «Ցեպելին Արմենիա» ՍՊԸ-ի ինչպես նաև «Ցեպելին Ինտերնեիշնլ»-ի միջև:
Այն հաճախորդները, որոնք CAT ապրանքանիշի սարքավորումներ ձեռք բերելու համար «ԱԳԲԱ Լիզինգ» կդիմեն հունիսի 1-ից 30-ը, կսպասարկվեն 9.9 % տարեկան տոկոսադրույքով:
«ԱԳԲԱ Լիզինգից» կարելի է լիզինգով CAT տեխնիկա ստանալ հետևյալ պայմաններով` 20% կանխավճար, մարման ժամկետը` 3-60 ամիս, տոկոսադրույքը` տարեկան 12-16%; գրավի անհրաժեշտությունը բացակայում է: Հաճախորդները կարող են սպասարկվել և մարել պարտքը ԱԳԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ բոլոր մասնաճյուղերում:

On May 30, ACBA Leasingand Zeppelin Armenia signed a vendor agreement, envisaging USD 7.5 million equipment leasing for the period of 2011-2012.The agreement was signed by ACBA Leasing General Director Stepan Gishyan on one side and the head of Zeppelin Armenia, the exclusive representative of Caterpillar Company in Armenia LLC Heiko Kreisel on the other.
On June 1 through 30, those interested in CAT equipment purchase, will be serviced at an annual interest rate of 9.9%.
CAT equipment can be leased with 20% prepayment, 3-60 months clearing term and annual interest rate of 12-16%, no deposit required. Customers can be serviced or make payments in all ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK branches.