«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՓԲԸ-ն և «Ցեպելին Արմենիա» ՍՊԸ-ն վենդորային պայմանագիր են կնքել, որով նախատեսվում է 2011-2012թթ. լիզինգով տրամադրել շուրջ 7,5 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ սարքավորումներ:
Ինչպես ասվում է մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, մայիսի 30-ին Հայաստանում առաջին Ֆինանսավորման համագործակցության պայմանագիրը (Vendor Finance Co-operation Agreement) կնքվեց «ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՓԲԸ-ի, «Ցեպելին Արմենիա» ՍՊԸ-ի ինչպես նաև «Ցեպելին Ինտերնեիշնլ»-ի միջև:
Այն հաճախորդները, որոնք CAT ապրանքանիշի սարքավորումներ ձեռք բերելու համար «ԱԳԲԱ Լիզինգ» կդիմեն հունիսի 1-ից 30-ը, կսպասարկվեն 9.9 % տարեկան տոկոսադրույքով:
«ԱԳԲԱ Լիզինգից» կարելի է լիզինգով CAT տեխնիկա ստանալ հետևյալ պայմաններով` 20% կանխավճար, մարման ժամկետը` 3-60 ամիս, տոկոսադրույքը` տարեկան 12-16%; գրավի անհրաժեշտությունը բացակայում է: Հաճախորդները կարող են սպասարկվել և մարել պարտքը ԱԳԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ բոլոր մասնաճյուղերում:

30 Май 2011 - 12:58 AMT
Компании ACBA Leasing и Zeppelin Armenia подписали вендорное соглашение (Vendor Finance Co-operation Agreement), по которому планируется предоставить в лизинг в 2011-2012 гг. технику общей стоимостью в $7,5 млн. Как говорится в сообщении пресс-службы, соглашение 30 мая в Ереване подписали гендиректор ACBA Leasing Степан Гишян и руководитель эксклюзивного представителя компании Caterpillar в Армении ООО «Zeppelin Armenia» Хейко Крайсел (Heiko Kreisel).
Клиенты, которые обратятся в ACBA Leasing за приобретением оборудования марки CAT с 1-го по 30-е июня, будут обслуживаться по годовой ставке в 9,9%.
Получить в лизинг технику CAT в ACBA Leasing можно по следующим условиям: 20%-ная предоплата, срок погашения – 3-60 месяцев, ставка – 12-16% годовых; необходимость в залоге отсутствует. Клиенты могут обслуживаться и производить погашения во всех филиалах АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНКА.