Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 31-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի 20-րդ նիստին, որը վարում էր Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է հիմնադրամի դերը ԼՂՀ շենացման ու զարգացման գործում և առաջարկել 2011 թվականի հեռուստամարաթոնի ծրագրում կրկին ընդգրկել Արցախի ջրամատակարարման բարելավման հարցը՝ հաշվի առնելով ջրի հիմնախնդրի քաղաքական, տնտեսական ու սոցիալական նշանակությունը և այս ոլորտում առկա հիմնախնդիրները, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On May 31, President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan participated in Hayastan All-Armenian Fund Board of Trustees 20th meeting chaired by Armenian President Serzh Sargsyan.
In his speech, Mr. Sahakyan stressed the important role of the fund in the NKR’s development and suggested once again to include improvement of Artsakh’s water supply in the program of the 2011 Telethon, taking into consideration its political, economic and social significance, the Central Information Department at Artsakh President’s Office reported.