2011-ի հունվար-ապրիլին Հայաստանում արտադրվել է 4311.3 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 6 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (4066,2 լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 1443,6 հազար լիտր օղի, ինչը քիչ է 2010-ի հունվար-ապրիլիցվ 33.5 տոկոսով: Բացի դրանից, 2011-ի հունվար-ապրիլին արտադրվել է 1367,7 հազար լիտր գինի 2010-ի 1427,3 հազար լիտրի փոխարեն (4.2 տոկոս անկում):
Միևնույն ժամանակ, հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 2809,2 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 13.9 տոկոսով պակաս է 2010-ի նույն շրջանից` 2124,4 հազար լիտր: Շամպայն-գինիների արտադրությունը կրճատվել է 10.1 տոկոսով` կազմելով 55.9 հազար լիտր: Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2011-ին կրճատվել է 8.6 տոկոսով` կազմելով 9724,1 հազար լիտր:

31 Май 2011 - 08:26 AMT
В январе-апреле 2011 года в Армении было произведено 4311,3 тыс. литров коньяка, что на 6% больше показателя аналогичного периода 2010 года (4066,2 тыс. литров). Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 1443,6 тыс. литров водки, что меньше показателя января-апреля 2010 года на 33,5%. Кроме того, в январе-апреле 2011 года было произведено 1367,7 тыс. литров вина, против 1427,3 тыс. литров в 2010 году (спад на 4,2%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 2809,2 тыс. литров пива, что на 13,9% меньше, чем в январе-марте 2010 года – 2124,4 тыс. литров. Производство шампанских вин сократилось на 10,1%, составив 55,9 тыс. литров.