2011-ի հունվար-ապրիլին Հայաստանում պանրի արտադրությունը կրճատվել է 0.1 տոկոսով 2010 նույն շրջանի համեմատ և կազմել 4437 տոննա: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը, կաթի արտադրությունը հաշվետու շրջանում ավելացել է 1.5 տոկոսով` կազմելով 77.9 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի արտադրությունն ավելացել է 0.2 տոկոսով` 234 տոննա:
2011-ի հունվար-ապրիլին յոգուրտի արտադրությունն աճել է 111.3 տոկոսով (180.2 տոննա), 61.2 տոկոսով ավելացել է մայոնեզի արտադրությունը` 24.5 տոննա, մածունի արտադրությունը` 1.1 տոկոսով (988.3 տոննա), կեֆիրի` 2.5 տոկոսով (72.9 տոննա), թթվասերի արտադրությունը կրճատվել է 14.5 տոկոսով` 860 տոննա:

В январе-апреле 2011 года в Армении производство сыра сократилось на 0,1% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года и составило 4437 тонны. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в отчетном периоде увеличилось на 1,5%, составив 77,9 млн. литров, а производство творога увеличилось на 0,2% – 234 тонны.
В январе-апреле 2011 года возросло производство йогурта на 111,3% (180,2 тонны), на 61,2% увеличилось производство майонеза (24,5 тонны), мацони – на 1,1% (988,3 тонны), кефира на 2,5% (72,9 тонны), а производство сметаны сократилось на 14,5% (860 тонн).