Մայիսի 31-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.31 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.25 դրամ:
Մայիսի 31-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.78 դրամ` մայիսի 30-ի համեմատ նվազելով 0.97 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 542.90 դրամ` ավելանալով 3.28 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 13.47 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,7 млн. по курсу 375,31 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 мая составил 376,78 драма, сократившись по сравнению с 30 мая на 0,97 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 542,90 драма, увеличившись на 3,28 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 п.п. – 13,47 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.