Հայաստանում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը մայիսին կազմել է 7.7 տոկոս, իսկ հաշվետու շրջանում արդյունաբերության մեջ արձանագրվել է երկնիշ ցուցանիշ անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային հարցերով մշտական հանձնաժողովի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը: «Արդյունաբերությունը դարձել է մեր տնտեսական աճի շարժիչ ուժը»,- նշել է նա:
Նրա խոսքերով, դա հնարավոր է դարձել իշխանությունների կողմից անցկացվող հակաճգնաժամային քաղաքականության շնորհիվ, որի արդյունքները տեսանելի են դարձել հիմա: Միաժամանակ Մինասյնաը կարծիք է հայտնել այն մասին, որ 2011-ի առաջին չորս ամիսներին տնտեսական ակտիվության հավաքական ցուցանիշները 3.5 տոկոսից պակաս չեն լինելու:
Պետբյուջեի համաձայն Հայաստանի ՀՆԱ աճը 2011-ին նախատեսվում է 4.6 տոկոսի մակարդակում, իսկ գնաճը` 4 տոկոսի (±1,5 տոկոս):

In May 2011, Armenia’s economic activity index was 7,7%; a double industrial growth was reported against the same period in 2010.
At news conference in Yerevan, the chairman of the RA National Assembly Standing Committee for Financial, Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan characterized industry as a locomotive of Armenia’s economic growth.
As he noted, the growth became possible due to Armenian authorities-conducted anti-crisis policy. Minasyan believes that the collective indices of January – April 2011 economic activity to be later published by National Statistical Service won’t be below 3,5%.