Հունիսի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 377.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 377.25 դրամ:
Հունիսի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.58 դրամ` հունիսի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.61 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 545.59 դրամ` ավելանալով 3.97 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.08 կետով` կազմելով 13.51 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1 млн. по курсу 377,25 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 377,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 июня составил 376,58 драма, увеличившись по сравнению с 2 июня на 0,61 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 545,59 драма, увеличившись на 3,97 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,08 п.п. – 13,51 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка