Հունիսի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3 900 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 376.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 376.25 դրամ:
Միաժամանակ, հունիսի 6-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.51 դրամ` հունիսի 3-ի համեմատ կրճատվելով 0.07 կետով: Միևնույն ժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 551.17 դրամ` ավելանալով 5.58 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 13.55 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,9 млн. по курсу 376,25 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 376,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 июня составил 376,51 драма, сократившись по сравнению с 3 июня на 0,07 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 551,17 драма, увеличившись на 5,58 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 п.п. – 13,55 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.