Հայաստանյան առաջատար խորհրդատվական «Ամերիա» ընկերությունը հունիսի 7-ին հայտարարում է, որ իր աջակցությամբ կնքվել է Wyndham Worldwide (NYSE: WYN) ընկերության երեք ճյուղերից մեկը հանդիսացող աշխարհի ամենախոշոր Wyndham Hotel Group հյուրանոցային ցանցի հետ լիցենզային պայմանագիր, համաձայն որի երկրում կգործի Ramada ցանցի առաջին հայաստանյան համալիրը` Ramada Yerevan-ը:
Հյուրանոցային համալիրի կառուցման ծրագրի շրջանակներում «Ամերիա» ՓԲԸ-ն մատուցել է խորհրդատվական ծառայություններ հյուրանոցի կառուցման ու զարգացման նախագիծն իրականացնող մասնավոր ներդրողներին, ինչպես նաև արդյունավետ բանակցություններ է վարել Wyndham Hotel Group-ի հետ, ինչի արդյունքում ստորագրվել է Երևանում RAMADA ցանցի չորս աստղանի հյուրանոցային համալիր կառուցելու պայմանագիրը: «Ամերիա» ՓԲԸ-ն գործարար ծրագրի մշակմանը զուգընթաց իրականացրել է նաև հյուրանոցային համալիրի կառուցման ֆինանսական պլանավորումը և աջակցություն է ցուցաբերել պայմանագրերի մշակման և կնքման գործընթացում:
Հյուրանոցը գտնվելու է Երևանի նոր կառուցվող գործարար և բնակելի տարածքում` «Նոյ» թաղամասի շրջակայքում, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից մոտ 3 կմ հեռավորության վրա: Համալիրը կլինի Wyndham Hotel Group խմբի առաջին ներդրումը Հայաստանում:
Նոր կառուցվող համալիրի սեփականատերն է «Ռամեո Օտել» ՓԲԸ-ն: Տեղակայված լինելով Լենինգրադյան պողոտայում` հյուրանոցը կունենա 120 ժամանակակից սենյակ` անվճար անլար ինտերնետ կապով, բոլոր հարմարություններով և Արարատ լեռան հիասքանչ տեսարանով:
Բոլոր սենյակներն ապահովված կլինեն երկտեղանոց մահճակալներով, մեծ գրասեղանով, LCD բազմալիք արբանյակային հեռուստացույցով, IDD հեռախոսով (ուղիղ միջազգային կապ), ձայնային փոստով և էլեկտրոնային չհրկիզվող պահարանով: Հյուրանոցում կգործի շուրջօրյա ռեստորան, որն այցելուներին կառաջարկի տարատեսակ ազգային խոհանոցների համադրությամբ նախաճաշ` շվեդական սեղանի տարբերակով, ճաշ` կերակրացանկի ընտրությամբ (à la carte), և ընթրիք: Համալիրում կգործի նաև հայկական ռեստորան, որի այցելուները կկարողանան համտեսել հայկական խոհանոցի ավանդական ճաշատեսակները: Ճեմասրահին կից կգործի սրճարան, որտեղ կմատուցվեն տաք և սառը ոչ ալկոհոլային խմիչքներ: Հյուրանոցում կգործի նաև շուրջօրյա սպասարկման ծառայություն:
Գործնական նպատակներով Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների համար հասանելի կլինի բոլոր հարմարություններով հագեցած շուրջօրյա բիզնես-կենտրոնը, ինչպես նաև հանդիպումների չորս սենյակ` համալրված ժամանակակից աուդիո և վիդեո սարքավորումներով: Համալիրում կգործեն ընդարձակ SPA-սրահը, ջերմաստիճանի կառավարմամբ փակ լողավազանը, մեծ մարզադահլիճը, շոգեբաղնիքը և այլ հարմարություններ: Հյուրանոցին կից կառուցվելու է հյուրանոցի այցելուների համար հասանելի մարզաժամանցային կենտրոն: Հյուրանոցում հնարավոր կլինի կազմակերպել նաև փոխադրում օդանավակայանից և դեպի օդանավակայան: Գործելու է կայանատեղի:
Ներկայացված նախագիծը նախատեսվում է ավարտել 2013 թվականին: Համալիրի շահագործմամբ կստեղծվի շուրջ 100 նոր աշխատատեղ: Կառուցվող համալիրը կնպաստի Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման խթանմանը` բարձրորակ հյուրանոցային ծառայությունների մատուցման միջոցով:

Ameria cjsc announced it has brokered a franchise agreement with Wyndham Hotel Group, the world’s largest hotel company based on number of hotels and one of three business units of Wyndham Worldwide (NYSE: WYN), to operate the country’s first Ramada hotel; Ramada Yerevan.
Ameria cjsc provided extensive professional support to the private investors backing this hotel development project, and conducted successful negotiations with Wyndham Hotel Group, which resulted in an agreement to build the four star hotel complex under the Ramada brand. In addition to developing a business plan for the project, Ameria cjsc completed the financial planning for the construction of the hotel and provided ongoing support in facilitating the drafting and execution of the agreement.
The hotel, which will be situated within the emerging business and residential area of Yerevan, in the vicinity of the NOY district and less than three kilometers from Zvartnots International Airport, is the first Wyndham Hotel Group property in Armenia.
Owned by Rameo Otel CJSC, the Ramada Yerevan will be located on Leningradyan Ave. and will offer 120 contemporary guestrooms and suites with free wireless Internet access and all the latest amenities as well as stunning views of the Ararat mountain.
All guestrooms will feature queen or twin beds, a spacious work desk, LCD television with satellite channels, IDD phones, voice mail and an electronic safe.
For dining options, the hotel will feature an all day restaurant that includes an international breakfast buffet and a diverse à la carte lunch and dinner menu. An Armenian specialty restaurant will offer guests a flavour of the local cuisine. A coffee bar in the lobby will serve a mix of hot and cold soft beverages. Additionally a 24-hour room service will be available.
Business travelers will appreciate access to a 24-hour business centre as well as four meeting rooms equipped with the latest audio and video technologies. Other amenities will include an extensive spa with a temperature-controlled indoor swimming pool, a large gymnasium, saunas and several treatment rooms. Adjacent to the building there will also be a fitness centre, which will be available for hotel guests. Airport transportation and on-site parking will also be available.
The project, which is planned for completion by 2013, is expected to generate around 100 new jobs and contribute significantly to the development of tourism in the country through the provision of high quality hotel services.